Fumatori??

Distribuiţi

Sondaj

Fumezi?

[ 4 ]
    40% [40%] 
    [ 5 ]
    50% [50%] 
    [ 1 ]
    10% [10%] 

Total voturi: 10
    teh_h
    Admin

Data de înscriere : 24/02/2010

Fumatori??

Mesaj Scris de teh_h la data de Mar Mar 02, 2010 7:24 pm

Sunteti fumatori?
    Eu fumez cam un pachet pe zi, kent4 dar cu mari sanse sa trec pe kent8 Smile
    Cipo90

Data de înscriere : 02/03/2010
    Varsta : 28
    Localizare : Tg-Mures

Re: Fumatori??

Mesaj Scris de Cipo90 la data de Mar Mar 02, 2010 7:30 pm

Sincer eu fumez!!! Depinde de zile in zilele mele bune fumez in jur de un pachet !!!! In zilele mele rele fumez vre'o 2 !!! Fumez winston sau LM slims !!! Oricum un sfat nu va apucatzi de drogat!!!
    Mihai

Mesaj Scris de Mihai la data de Mar Mar 02, 2010 7:42 pm

Ce cap am...Nu fumez dar am pus da Sleep. Am 16 ani si majoritatea copiilor aflati la varsta aceasta vor sa incerce multe lucruri: frecventarea barurilor, fumatul, drogatul. Anturajul isi spune cuvantul. De asemenea am si prieteni cu care am fost in scoala generala care, ajunsi la liceu, au inceput sa fumeze si sa frecventeze barurile. Sunt bucuros ca nu am fost atras deloc de aceste lucruri si ca sunt un baiat ce nu fumeaza, nu bea, nu frecventeaza barurile si nu este implicat in anturaje ce pot duce cateodata la incapabilitate mintala.

Legat de fumat, am incercat sa fumez, insa nu mi-a oferit nicio satisfactie, fapt pentru care nu am mai bagat tigara in gura.
    teh_h
    Admin

Mesaj Scris de teh_h la data de Mar Mar 02, 2010 7:46 pm

Sa sti Mihai ca nu este chiar asa.Eu sunt organizator de petreceri si prin urmare ma duc la minim un party pe saptamana.Este un mod prin care sa simti ca iti traiesti viata, un mod de a te elibera de stresul acumulat in timpul saptamanii.Poti sa faci orice vrei, caracterul ti-l formezi singur, acolo conteaza mai mult cat de mult te duce bibilica, iar anturajul nu are cum sa te schimbe daca tu sti ce vrei.
    Cipo90

Varsta : 28
    Localizare : Tg-Mures

Mesaj Scris de Cipo90 la data de Mar Mar 02, 2010 7:50 pm

Gresit anturaju meu nu ma invatzat sa fumez sau sa beau sau sa ma droghez ba din contra eu am fost primu dintre iei care am fumat si drogat !!! Dar nu is bune !!! Strica sanatatea de drogat ms lui Dumnezeu k mam lasat da de fumat ink nu !!! Urmeaza sa ma las!!!
    teh_h
    Admin

Mesaj Scris de teh_h la data de Mar Mar 02, 2010 7:52 pm

Sa incercam sa vorbim mai putin de subiectul "droguri", nu prea avem voie si putem fi sanctionati prin stergerea forumului Razz
    NickGR

Mesaj Scris de NickGR la data de Mar Mar 02, 2010 7:53 pm

teh_h a scris:Sa sti Mihai ca nu este chiar asa.Eu sunt organizator de petreceri si prin urmare ma duc la minim un party pe saptamana.Este un mod prin care sa simti ca iti traiesti viata, un mod de a te elibera de stresul acumulat in timpul saptamanii.Poti sa faci orice vrei, caracterul ti-l formezi singur, acolo conteaza mai mult cat de mult te duce bibilica, iar anturajul nu are cum sa te schimbe daca tu sti ce vrei.
    Da, ai mare dreptate anturajul nu te poate schimba, dar asta doar daca sti o persoana cu capul pe umeri si care dupa cum spui chiar tu stie ce vrea de la viata, insa majoritatea adolescentilor din ziua de astazi nu stiu ce vor de la viata, iar cum fumatul, consumul alcoolului si mai nou drogatul de toate tipurile este o moda, copii lasati in voia sortii cad prada acestor vicii datorita faptului ca vor sa fie la moda si sa iasa in evidenta. In legatura cu petrecerile... este si normal tuturor ne place distractia, muzica, fetele, dar cand se ajunge la un consum in exces al alcoolului, cand invitatii nu mai stiu pe ce lume traiesc... asta nu se mai poate numi petrecere.
    O seara placuta in continuare.
    teh_h
    Admin

Mesaj Scris de teh_h la data de Mar Mar 02, 2010 7:56 pm

Ai dreptate NickGR, dar mai vreau sa adaug ca un copil trebuie lasat sa isi aleaga drumul in viata, sa isi formeze singur caracterul, sa incerce orice si sa isi dea seama ce e pentru el si ce nu...altfel, va sta tot timpul cu gandul "cum ar fi fost faca as fi ...".
    Mihai

Mesaj Scris de Mihai la data de Mar Mar 02, 2010 8:15 pm

Acum depinde si de petrecere. Rar mai gasesti petreceri in care oamenii sa nu bea pana nu mai stiu ce-i cu ei. Asa sunt vremurile acum. Si in legatura cu anturajele, le stiu foarte bine pentru ca le intalnesc in fiecare zi si din pacate mai am parte si de evenimente neplacute. In ziua de azi copii intra in diverse anturaje cu speranta ca vor fi mai "renumiti", asta ca sa nu spun cuvantul care mi se pare cel mai stupid: Smecher Mad
    De asemenea, copii care intra in anturaje nu se mai opresc, deoarece vor sa arate ca si ei pot face ce fac cei mai mari, cateodata indiferent de consecinte. De asemenea, nu mai exista aceeasi atmosfera din liceu care ra acum 5-6 ani. Acum toti intra in anturaje si se cred mai presus de ceilalti. Imi pare rau ca nu am intrat intr-un liceu mai bun, unde gaseam oameni cu scaun la cap. In liceul meu, fetele sunt cele care se bat si fac toate cele prin liceu (scuzati-mi repetitia va rog).
    Limited Edition

Mesaj Scris de Limited Edition la data de Mar Mar 02, 2010 8:24 pm

Eu ma tin pe tema acestui topic Smile.Da fumez....fumez de 3 ani kent8.Fumez 1 pachet la 2 zile.
    teh_h
    Admin

Mesaj Scris de teh_h la data de Mar Mar 02, 2010 8:24 pm

Eu invat intr-un liceu bun...de fapt, un liceu al carui nume este cunoscut si apreciat, dar cu un invatamant la pamant si cu elevi mediocrii.As minti daca as spune ca nu fac parte dintre elevii mediocri, dar pur si simplu, in vremurile noastre, scoala nu te mai atrage cu nimic: profi plictisiti si inraiti din cauza salarilor mici, ore care nu te ajuta cu absolut nimic dar trebuie sa le faci ca deh, asa face toata lumea, boschetari cu 2 facultati Smile ziceti-mi de ce sa mai inveti? si cand zic asta nu ma refer la un minim de cultura ci strict la scoala din zilele noastre.

florin18

Mesaj Scris de florin18 la data de Mar Mar 02, 2010 8:34 pm

Mie unul imi place sa fumez.Stiu ca imi cheltui banii,stiu ca atentez la sanatatea mea,dar imi place sa ma duc dimineata in spatele scolii sa stau la o barfa cu tovarasii mei si sa fumez o tigara.
    teh_h
    Admin

Mesaj Scris de teh_h la data de Mar Mar 02, 2010 8:35 pm

florin18 a scris:Mie unul imi place sa fumez.Stiu ca imi cheltui banii,stiu ca atentez la sanatatea mea,dar imi place sa ma duc dimineata in spatele scolii sa stau la o barfa cu tovarasii mei si sa fumez o tigara.

Cam asa s-au apucat toti de fumat, inclusiv eu.
    Limited Edition

Mesaj Scris de Limited Edition la data de Mar Mar 02, 2010 8:35 pm

Ai perfecta dreptate...si eu fac niste ore care nu te ajuta cu nimic in viata + ca prin faptul ca accepti sa le faci te scoate din minti.Normal ca nu poti face nimica ca sa le scoti dar asta e.Acum o luna am fost intr-un schimb de experienta cu un liceu din Anglia si am vazut acolo sistemul de invatamant.Iti alegi materiile la care vrei sa participi nu ti se impun !Ai terminat scoala si te duci la liceu...ti se da o lista cu materiile pe care vrei sa le studiezi si gata....si hopa cum interesul pentru scoala devine mai mare.
    teh_h
    Admin

Mesaj Scris de teh_h la data de Mar Mar 02, 2010 8:37 pm

Si noi am facut schimb de experiente cu un liceu din Italia.Acolo se fac maxim 5 ore pe zi, iar una reprezinta masa de pranz...sa nu uitam ca au si cantine.
    La noi totul este gresit, deaia nu se implica nimeni.Schimbi invatamantul, raman cateva mii/zeci de mii de profesori fara job.
    Mihai

Mesaj Scris de Mihai la data de Mar Mar 02, 2010 8:48 pm

Cateodata ma simt prost ca m-am nascut aici, in Romania. Anglia este tara mea preferata. Mi-as dori sa stau acolo sau macar sa vizitez :-s.

nelucu

Varsta : 29
    Localizare : mesteacan

Mesaj Scris de nelucu la data de Mar Mar 02, 2010 9:37 pm

Fumez cam un pachet si pe zii de kent 8 in zilele bune in cele rele si 2 pachete
    yzE_boy

Mesaj Scris de yzE_boy la data de Mier Mar 03, 2010 5:23 pm

Suspect Cred ca sunt cel mai veteran in cazu asta ...Fumez de 7 ani adica de la 9 ani .Am incercat de toate si sunt foarte obisnuit cu PLugaru [nu au filtru] si Carpati fiind primele tigari pe care le-am fumat desi acuma obisnuiam sa fumez doar kent.....Mam lasat de o luna si nu am de gand sa ma apuc din nou scratch desi la petrecei si chestii de astea nu strica una

Continut sponsorizat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Acum este: Dum Sept 23, 2018 3:16 am